
Techzine Talks
In Techzine Talks duiden we de zakelijke IT-markt. Het hele jaar door analyseren we IT-oplossingen, strategieën en trends. IT-bedrijven nodigen ons graag uit om te vertellen waar ze aan werken en wat ze op de markt gaan brengen. Hierdoor weten we hoe veel technologieën werken. Of hoe ze horen te werken. Daarnaast horen we vanuit de markt ook waar bedrijven behoefte aan hebben of waar ze mispakken.Dit alles geeft ons een goed overzicht van de markt en alle trends in tech die daarbij horen. In deze podcast leggen we innovaties uit, duiden we nieuwe IT-begrippen en proberen we met praktische voorbeelden ingewikkelde technologie begrijpelijk te maken voor iedereen. Waar nodig, halen we er experts bij om zaken nog duidelijker te krijgen.Het doel is om IT-professionals, decision makers en andere luisteraars te helpen om IT-ontwikkelingen beter te begrijpen, maar ook te helpen in hun zoektocht naar nieuwe oplossingen voor hun bedrijf en niet te blijven hangen buzzwords en one-liners.
Techzine Talks
Oracle streeft naar een open en geïntegreerde cloudwereld
Oracle noemde zijn jaarlijkse conferentie voorheen Oracle OpenWorld. Die naam dekte de lading kennelijk niet meer. Vanaf dit jaar gaat de conferentie door het leven als Oracle CloudWorld. Op zich logisch, gezien de focus van het bedrijf op hun cloudaanbod, zowel op het gebied van IaaS, PaaS en SaaS. Toch had OpenWorld juist nu ook behoorlijk goed geklonken. Waar Oracle vroeger een tamelijk gesloten karakter had, is dat de laatste jaren behoorlijk veranderd. De voornaamste boodschap van Oracle CloudWorld was dat de toekomstige cloudwereld er een is van openheid en interoperabiliteit. Of het nou gaat om de brede beschikbaarheid van OCI, het verbinden van de verschillende cloudomgevingen, het beschikbaar maken van patiëntendata, een eigen low-code platform om klanten zelf aan te sporen om het aanbod van Oracle verder uit te breiden, of het draaien van Oracle-services op AWS en Azure.
Techzine was dit jaar aanwezig op Oracle CloudWorld. In het verleden had Oracle nog weleens de neiging om zichzelf te positioneren ten kosten van andere. Daar heeft het van geleerd, want dat doet het niet meer. Het kijkt nu meer naar wat andere spelers in de markt doen en probeert daar lessen uit te trekken. Larry Ellison, oprichter, CTO en nog altijd de voornaamste bepaler van de koers van Oracle, geeft in zijn keynote tijdens CloudWorld aan dat hij de strategie van Snowflake zeer geslaagd vindt. Snowflake kun je op zowel AWS, Azure als Google draaien. Een dergelijke brede toepassing van de technologie van Oracle ziet Ellison duidelijk ook wel zitten.