
Techzine Talks
In Techzine Talks duiden we de zakelijke IT-markt. Het hele jaar door analyseren we IT-oplossingen, strategieën en trends. IT-bedrijven nodigen ons graag uit om te vertellen waar ze aan werken en wat ze op de markt gaan brengen. Hierdoor weten we hoe veel technologieën werken. Of hoe ze horen te werken. Daarnaast horen we vanuit de markt ook waar bedrijven behoefte aan hebben of waar ze mispakken.Dit alles geeft ons een goed overzicht van de markt en alle trends in tech die daarbij horen. In deze podcast leggen we innovaties uit, duiden we nieuwe IT-begrippen en proberen we met praktische voorbeelden ingewikkelde technologie begrijpelijk te maken voor iedereen. Waar nodig, halen we er experts bij om zaken nog duidelijker te krijgen.Het doel is om IT-professionals, decision makers en andere luisteraars te helpen om IT-ontwikkelingen beter te begrijpen, maar ook te helpen in hun zoektocht naar nieuwe oplossingen voor hun bedrijf en niet te blijven hangen buzzwords en one-liners.
Techzine Talks
Europa's techrevolutie: Zijn dit de drie investeringen die alles veranderen?
Europa maakt eindelijk meer werk van technologische onafhankelijkheid. De afgelopen week zijn er drie baanbrekende ontwikkelingen die bewijzen dat de EU niet langer alleen maar wil reguleren, maar ook wil innoveren en concurreren. Het is niet de Europese Commissie maar de industrie zelf die zich roert en met duidelijke plannen komt.
💰 ASML's megadeal
De Nederlandse chipgigant ASML investeert €1,3 miljard in Franse AI-startup Mistral AI. Mistral wordt gewaardeerd op €10 miljard euro, de Europese OpenAI concurrent. We bespreken wat dit betekent voor Europa's AI-ambities.
☁️ SAP's Cloud-Imperium
SAP investeert 20 miljard euro in een Europese overheidscloud. SAP dochteronderneming Delos bedient al Duitse overheden met een veilige Europese Microsoft 365 editie die volledig is losgekoppeld van Microsoft. De volgende uitdaging voor SAP: 27 verschillende nationale eisen samenvoegen.
🛡️ Cybersecurity made in europe
SentinelOne + Schwarz Digits sluiten een partnership.
Schwarz Digits gaat het Singularity platform van SentinelOne in Europa opbouwen. Waarbij alle data en telemetrie in Duitsland blijft en er GDPR-compliant beveiliging is.
🎯 Hoofdpunten:
✅ Europa kiest voor investeringen in plaats van alleen maar restricties
✅ Technologische soevereiniteit wordt realiteit
✅ Strategische partnerships vervangen Amerikaanse afhankelijkheid
✅ Miljarden-investeringen tonen serieuze ambities
Wat denk jij? Kan Europa echt concurreren met Silicon Valley? Laat het weten in de comments! 👇
#EuropaTech #TechSoevereiniteit #ASML #MistralAI #SAP #Cybersecurity #Innovation #TechNews